המחזור מוחק לך חלק מהחודש? טיפול חדש בPMS

 

התרופה נמכרת בבתי המרקחת ומבוססת על הצמח שיח אברהם.

מדובר בבשורה אופטימית לנשים המתמודדות מדי חודש עם תופעות גופניות ונפשיות של תסמונת קדם וסתית (PMS).  משרד הבריאות אישר תרופה חדשה ללא מרשם הנקראת פרפמין (Prefemin) המבוססת על מקור צמחי ואינה מכילה הורמונים. התרופה נמכרת בבתי המרקחת ומכילה מיצוי יבש של צמח המרפא שיח אברהם מצוי (Vitex agnus-castus). מדובר בצמח הנמצא בשימוש לאורך ההיסטוריה כטיפול מסורתי ופופולרי עבור בעיות גינקולוגיה שונות, הוכח כיעיל לתסמונת קדם וסתית ועתה מוגש כטיפול תרופתי ממקור טבעי לתופעה אשר מטרידה נשים רבות. התרופה פרפמין מכילה 20 מ"ג של תמצית של שיח אברהם, יש ליטול אותה באופן קבוע פעם ביום והיא זמינה בבתי המרקחת של קופות החולים, ברשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים ובבתי המרקחת אונליין.

דוד פפו, יו"ר הסתדרות הרוקחים בישראל הסביר כי: "בכל יום אנחנו פוגשים בבתי המרקחת נשים ונערות שמחפשות טיפול ממוקד לבעיה. חלקן אף מעדיפות תכשיר צמחי. העובדה שמשרד הבריאות אישר תרופה חדשה היא בהחלט בשורה מעודדת לנשים שסובלת מתופעות של תסמונת קדם וסתית (PMS) וגם לנו הרוקחים שיכולים לתת מענה ממשי לפונות ללא צורך במרשם רופא."

כבר שנים רבות שהתופעה מוכרת על ידי הארגונים הגניקולוגיים הבינלאומיים כמחלה עם תסמינים מוגדרים. ההערכה היא שבימים שלפני המחזור ובימים שלאחריו, חלות תנודות הורמונליות שמביאות לשינויים שמשפיעים גם על הגוף וגם על הנפש.

סקר חדש שנערך לקראת השקת התרופה החדשה קבע כי 81% מהנשים בגילאי 15 עד 44 סובלות מדי פעם מתופעות של תסמונת קדם וסתית וכ – 75% מהמשתתפות בסקר מתמודדות עם מכלול של תסמינים גופניים ונפשיים בימים שלפני קבלת המחזור. כ – 30% ציינו שהתופעה מפריעה להן בשגרת החיים במידה רבה וכ -70% ציינו שמדובר בהפרעה חלקית בהמשך שגרת החיים. כמחצית מהנשים שסובלות במידה רבה מדווחות, שהן נותנות לתסמינים לחלוף מעצמם והיתר נעזרות במשככי כאבים או מנוחה. הסקר נערך על ידי מכון רושינק בקרב 589 נשים בגילאי 15 עד 44 ביוזמת חברת רפא המשווקת את פרפמין.

תסמונת קדם וסתית PMS מאופיינת באוסף של תופעות גופניות ונפשיות וביניהן כאבי בטן, התפרצות אקנה, הפרעות שינה, חרדה, שינויים במצב הרוח, אי שקט, ירידה באנרגיה, בחילות או הקאות, נפיחות בטנית, גודש בחזה, צורך מוגבר לבכות, דחף לאכילת שוקולד ומתוקים. בנוסף ישנן נשים המדווחות גם על התפרצויות זעם והימנעות חברתית למשך ימים. ישנן נשים רבות המספרות על מועקה המשבשת את השגרה למספר ימים מדי חודש, וגורמת לתחושה שהימים האלו בחודש נמחקים או אבודים.

עד היום, רוב הנשים למדו לחיות עם התסמינים וחלקן נטלו משככי כאבים, אשר נתנו מענה רק לתופעות הגופניות כמו התכווצויות וכאבים. אחרות, מקבלות מרשמים לטיפול הורמונלי (כגון גלולות נגד הריון) אך אלו משפרות רק חלק מהתסמינים ואינן מתאימות לנשים שכן רוצות להיכנס להיריון, או שבוחרות לא ליטול הורמונים ממניעים שונים. לנוכח דרכי הטיפול הללו, קיים צורך ממשי בטיפול ממוקד בבעיה בקרב נשים ובמיוחד עבורן מיועדת התרופה הצמחית החדשה הנקראת פרפמין (Prefemin) המשווקת על ידי חברת רפא.

אולי יעניין אותך עוד

זה לא את. זה ה- PMS

גם את מרגישה שהמחזור מוחק לך חלק מהחודש? מרגישה שאת לא את בימים שלפני הווסת? זו לא את. זה  הPMS. אם גם את סובלת מתופעות

להמשך קריאה...

תסמיני PMS

נשים רבות מספרות על מועקה גדולה בימים לפני קבלת הווסת- תסמינים גופניים ו\או תופעות נפשיות. אם אחד או יותר מהתסמינים הבאים 'מרגיש' לך מוכר, מופיע

להמשך קריאה...

בחרו בית מרקחת

שימי לב הינך מופנה לאתר חיצוני. בהתאם לתקנון האתר, אין לנו שליטה ואיננו אחראים לאפליקציות או לתוכנם של אתרי אינטרנט אחרים אשר אליהם יש קישור מאתר זה והשימוש בהם על אחריות המשתמש.

 


 

למידע נוסף ניתן לפנות בטלפון 02-5893939 או באתר www.rafa.co.il , אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום העלון לצרכן ו/או התייעצות עם רופא מוסמך